Anita

Zawadzka

Wykładowca
Od najmłodszych lat miałam kontakt z muzyką, dzięki swojemu tacie poznałam rock i jazz. Osobiście za perkusją usiadłam jak tylko skończyłam studia. Za namową mamy, zapisałam się na “studia podyplomowe”. Wybrałam ścieżkę muzyczną i rozpoczęłam naukę w Akademii Rocka.

W latach młodzieńczych namiętnie słuchałam rapu. Były to składy hip-hopowe, w tym Kaliber 44, Molesta, Zip Skład oraz znakomite projekty, zza oceanu jak Nas, później nastał czas R’n’B i Soul w wykonaniu m.in. Lauryn Hill czy Alicia Keys.
W pierwszych krokach za zestawem, wspierali mnie Robert Kubajek i Michał Żardecki, z którymi przyjaźnie się do dziś, a wszelkie ich rady biorę głęboko do serca ;-).
Ludźmi, którzy mnie inspirują są Gavin Harrison Ash Soan oraz Dave Abbruzzese. Cenię ich za feeling i sound jaki potrafią wydobyć z perkusji.
Dzięki wspomnianej już Akademii zyskałam doświadczenie studyjne i sceniczne, spotykając się z innymi uczniami i przy dobrej zabawie, tworząc własne wersje znanych kawałków.
Cenię sobie spokojną, czasem trochę balladową perkusję, która nadaje charakter utworowi i podkreśla brzmienie pozostałych instrumentów.
Wciąż się uczę, a nabytą już wiedzę postanowiłam przekazywać dalej.